Images-loading

Olcayto Cengiz

Olcayto Cengiz

Olcayto Cengiz

1996 yılında başladığı reklamcılık kariyeri; 2004 senesinde -sonradan Türkiye’nin ilk bloglarından sayılacak- “İyi fikir!” reklam ve pazarlama blogunu açması ile yön değiştirmeye başlamıştır.

2008 senesine kadar dijital ile geleneksel reklamı Altıncı Duyu, Pure New Media gibi çalıştığı farklı ajanslarda birlikte yürüttükten sonra; 2009 senesinde Türkiye’de sosyal medya ve dijital pazarlama kavramlarını değiştiren Promoqube’un kurucu ekibinde görev almıştır.

Sonrasında Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından Ping’de, Londra ve İstanbul’da faliyet gösteren MindtheAd’de ve son olarak da Manajans/J.WalterThompson bünyesinde Yaratıcı Yönetmen olarak bugüne gelmiştir.

Ulusal ve uluslararası pek çok markayla birlikte ulusal ve uluslararası pek çok yarışmada ödüller kazanan Olcayto Cengiz; bir Silikon Vadisi Startup’ı olan MovieLaLa uygulamasının ürün geliştirme danışmanlığını yapmış, hali hazırda da bir mobil analitik platformu olan AppAnalytics.io şirketinde Advisory Board Member olarak görev almaktadır