Images-loading

İpek Darga

İpek Darga

İpek Darga

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu. İşletme Yüksek Lisansı yaptıktan sonra 14 yıl profesyonel yöneticilik yaptı.

Amerika’da yaşadığı yıllarda 1992 yılında hobi olarak yoga yapmaya başladı. Türkiye’de Yaasc Siddashram Yoga Merkezi’nde Hatha Yoga, Hindistan’da Airo Bındo Ashram’da İntegral Yoga, Amerika’da Shiva Rea ile temel hocalık eğitimi Vinyasa Yoga, Monica Münzingen ile Yoga terapi  temel eğitimi  sertifikalarından sonra yoga eğitmeni olarak devam etmektedir. Hindistan, Amerika ve Kanada gibi dünyanın çeşitli yerlerinde yoga ve meditasyon eğitim ve konferanslarına katılmakta. 2005 yılından günümüze birçok yerli ve yabancı kurumsal şirkette well-being-Mindful-Living gibi sağlık projeleri yürütmekte ofis yogası dersleri,kişisel gelişim ve verimlilik seminerleri vermektedir.

Kurumsal şirketlerde out door aktiviteleri  organize etmekte,hastane ve üniversite gibi resmi kurumlarda seminer , konuşmalar ve workshop yapmaktadır.

İpek darga ,darga Acadmy nin kurucusudur,Temel Yoga eğitmenlik eğitim programları vermektedir.

Türkiye’de  Türkiye’de ilk kez yogayı astroloji ile birleştiren İpek Darga 2012 yılında çıkardığı ‘‘Yıldızlarla Duruş’’ kitabını çıkarmıştır. Womens Healt dergisi yazarlarından olup ayrıca çeşitli TV programlarında sürekli konuk olarak yer almaktadır.

Görme Engelli Çocuklarla, işitme engelli çocuklarla her yıl çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yapmaktadır.

İpek Darga, CTI Coaches Training Institute  ,İngiltere Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü ve Yoga Allience üyesidir .